Podniká se po peníze

Nedělejme si určitě žádné iluze o tom, proč se soukromě podniká. Nežijme v bludu, že jsou tu podnikatelé proto, že chtějí zaplňovat mezery na trhu, že považují tuto svoji práci za poslání a podobně. Vždycky tu jde hlavně o peníze. Podnikatelé si vždycky chtějí hlavně vydělat. A pokud mají i další motivaci k podobné práci, pak je tato vždy až na druhém místě.

Podniká se, aby byly peníze na živobytí. A aby jich bylo pokud možno co nejvíc. Jenže není žádným tajemstvím, že i když je tomu tak, jak bylo právě popsáno, mívají podnikatelé často smůlu a dost peněz si nevydělají. Chtěli by mít takové zisky, aby mohli zajistit svým firmám rozkvět a prosperitu, chtěli by se skvěle uživit a ani na okamžik nepoznat, co je to nouze, ale nedosahují toho ani při maximálním pracovním nasazení.

mince EU

A když jim peníze scházejí, a to třeba natolik citelně, že už není možné ani udržet firmu v provozu, ani si vydělat na holé živobytí, je zkrátka potřeba hledat peníze někde jinde. A to často i ve finančních ústavech, jež se zabývají i poskytováním půjček. Protože půjčka je často tím jediným, co ještě může znamenat pro podnikatele spásu.

Může, ale také nemusí. To totiž záleží na tom, zda zájemce z řad podnikatelů dostane dost výhodnou půjčku, případně zda vůbec nějakou dostane. Ony se totiž půjčky nedávají automaticky všem, kdo o ně jeví zájem. Nejdřív je tu nutno prokázat schopnost půjčené peníze vrátit, a až pak se jsou poskytovatelé půjček ochotni bavit dál.

cizí bankovky

A když se neuspěje v bankách, kde se na žadatele kladou vysoké nároky, musí přijít ke slovu nebankovní hypotéka bez registru. Protože tu dostane i mnohý podnikatel, který by neměl v bance třeba ani jiskřičku naděje na úspěch. Tady nejsou problémem často ani registry dlužníků, ani příjmy žadatele, a vyhoví se mu. A podnikatel tak má opět čím financovat svůj byznys, než se zase všechno změní k lepšímu.

I půjčky se hodí

Je známou skutečností, že se za všechno platí. A že tudíž kdo nemá peníze, nemá nic. Tedy kromě problémů, kterých má pochopitelně naopak habaděj. Protože kdo si nemá za co nakoupit to potřebné, bez čeho se nedá normálně obstát, ten aby to řešil nějak alternativně nebo strádal. A ani jedna z těchto možností není zrovna dokonalou volbou.

A tak se my lidé snažíme o své žádoucí finanční zajištění, které potřebujeme. A někdy nám to také vychází a dosahujeme takových příjmů, s nimiž se dá vést to, co se považuje za normální život. Jenže někdy se také snažíme a snažíme, ale nic z toho. Peníze nám navzdory tomu nemusí stačit, a my pak musíme uvažovat o tom, na čem se uskromnit, aby to bylo aspoň trochu zvládnutelné.

deset korun

A když zjistíme, že nemáme na čem víc šetřit? Že už platíme jenom za to nejzákladnější, a třeba dokonce ani na to nemáme, a tak není na čem škudlit? Pak už nezbývá jiná cesta než spotřebitelská či podnikatelská půjčka. To podle toho, k jakému účelu potřebujeme peníze, jichž se nám ale nedostává.

Ale získání nějaké půjčky nemusí být hračka. Někdy sice lidé požádají o některou z nabízejících se půjček a rovnou uspějí, ale ne vždy je tomu tak. A ne vždy si podobní lidé vyberou http://citycrossrun.cz/praha/barvu-letosniho-finisher-tricka-vyberou-bezci/ půjčku, která je pro ně ta nejlepší. A tak by se měl kdekdo zamyslet nad tím, zda by pro něj nebyly dobrým řešením nebankovní hypotéky. Ty jsou totiž jak snadno dostupné, tak i finančně a jinak výhodné. U těch se jenom zaručí splácení nemovitostí, kterou tu dá žadatel do zástavy, a pak už se kdokoliv takový dočká klidně i velkých peněz za příznivých podmínek.

britské mince

Tady se to díky oné zástavě obejde bez důsledného prověřování, tady se tolerují i některé nedostatky žadatelů, vše je tu rychlé. Prostě dokonalost sama. A pokud byste tedy potřebovali i vy půjčku v době, kdy nejste jako žadatelé nijak dokonalí, zkuste to rovnou tady. Tady se nejspíš dočkáte pomoci.

Bez peněz to není ono

Člověk bez peněz určitě není spokojený člověk. A sice proto, že nedostatek peněz rozhodně není žádným důvodem ke spokojenosti. Kdo nemá peníze, ten si přece nemůže nic koupit, i kdyby po něčem toužil sebevíc, a kdo má peněz málo, ten také nemusí zvládnout uspokojení těch potřeb, které má. A proto se lidé obvykle snaží, aby se nějak k penězům dostali. A když mají štěstí, daří se jim to. Ale když štěstí nemají, není to žádná sláva.

stříbrné mince

Někdo si peníze vydělá, někdo je dostane nějakým jiným způsobem. A hlavní by tu mělo být, aby každý s tím, co má, nějak vystačil. Aby mu aspoň důležité https://www.ereading.cz/fyzika-astronomie-matematika/nepostradatelne-matematicke-a-fyzikalni-vzorce-160166 věci nechyběly, aby nepostrádal zboží a služby, které jsou pro lidský život nepostradatelné. Ovšem takového stavu se přinejmenším občas nepodaří dosáhnout leckomu. Občas každý člověk pocítí, že nemá peněz dost, a pak musí nějaké záležitosti odsunout na jindy nebo si je odpustit, protože na ně prostě nemá.

A když něco oželet nelze? Když někdo potřebuje něco, bez čeho se neobejde, ale peníze na to už zkrátka dohromady nedá? Pak už je řešením jedině půjčka. Kterou si lze vzít, aby se s ní to postrádané zaplatilo. Je to sice ne zrovna šťastné řešení, protože se musí půjčené peníze později vrátit, takže je bude muset člověk oželet jindy za cenu omezení pozdějších výdajů, ale někdy už to zkrátka jinak nejde a musí se vzít zavděk aspoň tímto řešením.

skotské bankovky

A protože lidé nejednou nejsou dost dokonalí, měli by počítat raději i s tím, že jim třeba při žádání o půjčku v bance nevyhoví a odejdou odsud s nepořízenou. A stejně to pak s nimi může dopadnout i v jiných bankách. Což se obvykle stává, když mají žadatelé o půjčku nízké příjmy či záznamy v registrech dlužníků. Což ale nemusí být nic dramatického, protože nevyhoví-li snad člověku v bance, je tu i 100% hypotéka od nebankovní společnosti, která dobře poslouží i nedokonalým žadatelům, kteří se za ni mohou zaručit zástavou nemovitosti.

Podnikání někdy dost nevynáší

Když nevynáší dost práce nějakého zaměstnance, nemusí si s tím tento dělat vůbec těžkou hlavu. Má totiž svůj smluvně zajištěný plat, který i v takovém případě dostane, může s tímto počítat, a v nejhorším případě ho časem zaměstnavatel propustí, až už si ho nebude moci dovolit. A pokud je takovým zaměstnavatelem stát, mívá jeho zaměstnanec často své jisté i tehdy, když je takový stát dlouhodobě v mínusu, protože se vždycky nějaké ty peníze z někoho vyždímou, nebo je státu někdo půjčí.

EU mince

Ale u soukromých podnikatelů a jejich firem je to významně odlišné. Tady si na sebe každý musí vydělat, protože jinak se tu k penězům nepřijde. A podnikatelé navíc nevydělávají jenom na sebe, ale i na své zaměstnance, na chod své firmy a na všechny finanční odvody, jež jsou jim nařízené a jimž se nelze vyhnout, daněmi počínaje a třeba zdravotním a sociálním pojištěním konče.

Jenže oni si někdy soukromníci navzdory svým potřebám dost peněz vydělat nedokážou. A když scházejí nepostradatelné peníze vlastní, musí se tyto nějak sehnat jinde. Jenže kde? U některého poskytovatele půjček.

padesát euro

Lze se třeba obrátit na některou banku. Ale tady podnikatelé, kteří jsou na tom špatně, neuspějí. Tady se jim nezadaří, protože mají nízké příjmy a třeba i záznamy v registrech dlužníků, a někomu takovému bankovní úředníci nedůvěřují. Anebo se lze obrátit na nebankovní společnost, jejíž hypotéka pro dlužníky naopak i takto problematickým žadatelům pomůže. A to proto, že zde nezáleží tolik ani na příjmech podnikatelů-žadatelů, ani na záznamech v registrech dlužníků. Tady stačí dát do zástavy nemovitost a mít příjmy postačující k tomu, aby se z nich hradily splátky, a pak už nic nebrání v poskytnutí potřebných financí. Díky kterým se dá dost možná i to nejzoufalejší podnikání zase povznést, aby se toto zase vyplácelo a dělalo tak svému provozovateli radost.