Co dělá mléko s naším tělem?

Přemýšleli jste někdy, proč vlastně člověk pije cizí mléko? Je přírodou dáno, že savci, konkrétně mláďata savců se živí mateřským mlékem své matky. Ovšem lidé udělali jednu obrovskou změnu – začali pít jen tak cizí mléko, nejčastěji kravské a tím změnili veškerá pravidla savců a vlastně i celé přírody. Když se nad tím člověk zamyslí, je to zvláštní, protože ani my lidé nedáváme přece své mléko někomu jinému než svým dětem, přijde nám to divné, nechutné a proti přírodě, ale tak to taky je. Jenže i u kravského mléka. Proč bychom měli pít cizí mléko, když jako savci máme správně pít mateřské, a to ještě jako miminko, krátce na to, když se narodíme.

mléko

Je přeci blbost a nechutnost pít mléko později a ještě kravské. To však hodně lidí stále nechápe, jsou na to zvyklí. Odsuzují tyto řeči, nadávají, že jsou to veganské řeči a podobně a ani se nad tím nezamyslí. To by se dalo možná ještě pochopit. Jenže existuje ještě další důkaz, že bychom mléko pít neměli. A ten je přímo v našem těle. Pokud tedy člověk vypije větší množství mléka, bude mu zle. Jedna sklenička občas nic neudělá, ale pokud jste člověk, který si dává ráno cereálie s mlékem, jistě máte bolesti břicha. Proč tomu tak je? Je to zkrátka důkaz toho, že bychom mléko pít neměli. Laktóza v mléce v břiše kvasí a vznikají tak tyto problémy.

jogurt

Několika lidem chybí dokonce enzym, který by ji zpracoval, takže mají ještě větší problémy než jen bolesti břicha. Některé studie se však shodnou na tom, že mléko lidem neškodí. No zkuste si sami dát plnou misku mléka a uvidíte, jak vám bude. Jedna sklenice opravdu nevadí, ale enzymy ve střevech a podobně hold laktózu moc strávit a přeměnit neumí. Je to přirozené. Hodně lidí však už nahradilo kravské mléko rostlinným, třeba sójovým a jsou mnohem šťastnější a spokojenější. Zkuste to taky, budete do svého těla dávat o zdravou věc více a třeba i ušetříte život nevinného zvířete.