Vhodná práce i pro začátečníky

Pokud vás už nebaví pracovat pro firmu, můžete dělat pro změnu pro sebe. Dokonce nemusíte umět ani nic extra. Někdy stačí zvládnout jen dobře psát.

Vhodná práce i pro začátečníky

Kdo se alespoň někdy nezasní nad tím, jaké je to pracovat z domu. Nemuset brzo ráno vstávat, vláčet se kilometry a kilometry někam do zaměstnání a pak zase zpět. To zní jako docela velká pohodička, že? Realita je sice trochu odlišná, ale v případě, že si to chcete vyzkoušet, klidně můžete. V současné době je daleko snadnější vydělávat si z pohodlí svého gauče než kdykoliv předtím. Důvodem je internet, který je dnes prakticky všude a je za pár kaček.

Psací potřeby

Hlavní je si vybrat činnost, která vás bude živit. Je jasné, že jen brouzdáním se po internetových stránkách příliš mnoho financí nevyděláte. Nemáte-li žádné zkušenosti třeba z programování a vyrábění grafických návrhů vám také moc nejde, třeba jste dobří ve psaní. Super je, že si to můžete zkusit nanečisto ve svém volném čase a když vás to bude bavit, můžete praštit se stávajícím zaměstnání a psát profesionálně.

Jak na to?

Nejdůležitější ze všeho je najít někoho, kdo vám za vaše texty bude platit. Vzhledem k tomu, kolik firem je dnes na internetu a kolik jich v brzké době na internet dorazí, neměl by to být velký problém. V počátcích ale nečekejte žádné velké zisky, spíše se budete jen otrkávat. Ideálním místem, kde můžete začít s copywritingem Seolight.cz, je nějaký server, kde se shánějí lidé, kteří umí psát. Tam získáte první zakázky a když se osvědčíte, tak i reference. Jakmile se trochu otrkáte, můžete v relativně brzké době mít hodně zakázek a nemělo by pro vás potom být problematické se tímto způsobem uživit.

Výdělečný blo

Blog

Hodně vám ve vašem snažení může pomoci vlastní blog. Nemusí se jednat o blog vydělávající, může fungovat pouze jako jakési skladiště vaší práce, kterou pak můžete ukazovat potenciálním klientům. Je to mnohem jednodušší a efektivnější než se chlubit, pro koho všeho jste psali. Vyrobit si takovýto internetový zápisníček není nic složitého, ale vyplnit ho může být časově náročné.