V jiné společnosti

Vždycky jsem se zajímala, co je to být ve vyšší společnosti. Vždycky jsem měla za to, že když je člověk ve vyšší společnosti, tak musí automaticky být chytrý anebo mít vysokou školu anebo mít takové zaměstnání, kde vydělává minimálně asi to sto tisíc korun měsíčně. A když jsem teda tohle zeptala svého otce, který se právě pohyboval v té vyšší společnosti, tak mi řekl, že je to hloupost. Můj otec mi totiž řekl, že stačí mít některé zajímavé kontakty někde na vyšších pozicích a potom se člověk opravdu lehce dostane do vyšší společnosti. Tohle mi vysvětloval, když mě bylo asi třináct anebo čtrnáct let.

Dbám na čest.

A vůbec nechápu, kam tím otec mířil. Nyní si zpětně uvědomuji, že otec vlastně nebyl tak úplně čestný, jak by měl být. Protože jsem si usmyslela, že se do toho více ponořím a budu se o to více zajímat. Opravdu nechápu, jak se některý průměrný zaměstnanec může dostat do vysoké společnosti, kde jsou opravdu skoro samí milionáři anebo vysoce postavení lidé. Můj otec měl totiž jedno velice dobrého kamaráda, kterému dlužil takovou službu.

Společnost je taky o kontaktech.

A proto, aby se otec lehce dostal do lepší společnosti, tak ho tam právě protáhl ten jeho nejlepší kamarád. I když tedy díky otci jsme potom získali více peněz, protože otec získal taky lepší práci díky vysoké společnosti, tak si myslím, že to byl ale docela takový malý podvod a otec by si tohle ale nezasloužil. S tímhle ale už nic neudělám. A myslím si, že právě ta vyšší společnost je taková, že ne vždycky tam je všechno legální anebo se vší počestnosti. Já jsem spíše taková, že mám ráda spravedlnost a taky rovnoprávnost a ne to, aby se člověk někam dostal jenom kvůli tomu, že má někde kontakty ve vyšší společnosti. Nebo vám by se tohle líbilo? Kdybyste byli úspěšní jenom kvůli podvodu? Mě tedy ne, vůbec bych si pak sama sebe nevážila.