Uložte si kontaktní telefon na havarijní instalatérský servis

Závada na plynovém kotli je uprostřed zimy nepříjemná věc. Výhodou tohoto způsobu vytápění je sice nebývalý komfort, což jsme již měli možnost poznat v devadesátých letech, kdy se plynofikovala většina republiky a mnoho lidí přecházelo z vytápění na tuhá paliva, ovšem v případě závady plynového kotle jste v koncích. S plynem samotným si jen tak nezatopíte, nemůžete jej jednoduše přiložit do kamen a nechat v nich oheň plápolat.

instalatérské nářadí

Jestliže vám vypoví službu kotel na uhlí, což se stává velice výjimečně, jednoduše můžete pořídit kotel nový anebo do vývodu z komína napojit krbová kamna a pokračovat ve vytápění, ale u plynových kotlů není tak snadné je jednoduše vyměnit. Sami to nezvládnete a ani se o to nepokoušejte, protože výbuch plynu může mít pro vás nedozírné následky.

instalatérské práce

Jestliže se objeví jakákoli závažnější porucha plynového kotle, ihned volejte instalatérský havarijní servis Kanalizace-instalateri.cz. Instalatéři mohou být na místě přítomni již do hodiny a havarijní servis lze kontaktovat i v noci nebo o víkendech, když to situace vyžaduje. Nejhorší je to tehdy, jestliže zaznamenáte někde únik plynu, v takové situaci se vůbec nezdráhejte a volejte instalatéry okamžitě. Pro tyto případy se také vyplatí mít kontakt na příslušnou firmu zjištěný předem a mít jej uložený podobně, jako máte uložená čísla na hasiče, policii a rychlou zdravotnickou službu.

Instalatérský havarijní servis se netýká pouze plynových spotřebičů, požádat o pomoc můžete například v případě zaneseného odpadu u toalety, v koupelně a v kuchyni, anebo u úniků vody z topení nebo z vodovodního rozvodu. Jestliže jde o situaci závažnou, která vyžaduje okamžité řešení, instalatérská firma by u vás mohla být do jedné hodiny. A máte-li nějaké pochybnosti, zda se opravdu jedná o havarijní záležitost, neobávejte se s instalatéry telefonicky spojit, aby posoudili, zda je možné počkat do druhého dne, anebo bude nutné co nejrychleji přijet a problém řešit.