Proč navštívit Liseberg

Zábavní parky jsou jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí světa. Velmi známý je například park Liseberg v Göteborgu ve Švédsku. Jedná se o park, který byl otevřen v roce 1923 a dnes ho v průměru navštěvují 3 miliony návštěvníků ročně, proto se také umisťuje na nejvyšších příčkách co do oblíbenosti. Tento park ve svých začátcích měl připomínat pouze něco jako pouť, dočasné atrakce, které se později sklidí. Majitele ovšem překvapila vysoká návštěvnost, a tak se rozhodli na tomto výnosném místě zůstat. Jednou z nejoblíbenějších atrakcí je dřevěná horská dráha s názvem Balder.

Liseberg

Ta má délku 1070 m a největší rychlost, kterou zde můžete dosáhnout je 90 km/h. O jedenáct let později, v roce 2014, byla otevřena horská dráha s názvem Helix. Je ocelová a maximální rychlost je o trochu vyšší, vozíky mohou dosáhnout až 100 km/h. Do zábavního parku se můžete podívat v letních měsících neomezeně. V listopadu a prosinci je park otevřen také, ale některé z atrakcí jsou mimo provoz. Pokud se i přes to odhodláte a v prosinci se náhodou budete v Göteborgu vyskytovat, můžete si v parku užít Vánoční trhy. Oficiální barvou Lisebergu je zelená a růžová, které také najdete v jejich znaku.

horská dráha

Vyžití je zde jistě pro celou rodiny, ale pozor musíte dát na své nejmenší. Atrakce určené pro ně jsou zde také, ale ty nejlepší, na které se jistě každé dítě těší jsou střeženy a dítě, které nesplňuje výškový limit, se na atrakci určitě nedostane. V takovém případě je snad rozumnější variantou návštěvu parku odložit a vrátit se až později, až i nejmenší dorostou do požadované výšky. Na každém kroku při procházce Lisebergem najdete stánky, ve kterých si můžete koupit lístky, které velmi blízce připomínají tombolu. Výhrou jsou pak extrémně velká balení známých sladkostí, které si šťastný výherce odnáší s sebou zpátky domů.