Proč může být firma sro na prodej

Pokud chceme začít podnikat, pak jednou z prvních věcí, které je potřeba udělat, je založení firmy. To však není zrovna jednoduchý ani levný proces. To platí, zvláště pokud chceme založit společnost s ručením omezeným. Není tedy divu, že si chceme tento úkol usnadnit.

Jednou z možností, které zde máme, je koupě již hotové firmy. Stačí se jen trochu porozhlédnout a firma sro na prodej https://www.companiesandoffices.cz/prodej-spolecnosti/ se brzy objeví. Často je pak její cena výhodnější než založení úplně nové. Přesto bychom měli zpozornět. Nic totiž není ani zdaleka tak jednoduché, jak se na první pohled zdá.

co musí mít správný podnikatel

V první řadě bychom měli zjistit, proč je vlastně na prodej. Důvody mohou být dva. V lepším případě se jedná o novou firmu, založenou právě za tímto účelem. Existují totiž společnosti, které zakládají firmy, ať už akciové společnosti nebo společnosti s ručením omezeným, a následně je prodávají zájemcům.

To je ta lepší varianta. Její výhodou je, že nemusíte absolvovat celý zdlouhavý a náročný proces se zakládáním firmy. Také si můžete zvolit, v čem budete podnikat. Nevýhodou je, že tyto již hotové jsou poněkud dražší. To je samozřejmě pochopitelné – jejich prodejci na nich chtějí vydělat. Otázkou však je, zda se vám to z finančního hlediska vyplatí.

ideální vývoj firemního zisku

Druhou možností, proč se firma prodává, je ta, že se jedná o již zavedený podnik, kterého se chce jeho majitel či majitelé z nějakého důvodu zbavit. Může to být proto, že majitel již zestárl a nyní si chce užívat zaslouženého důchodu, avšak mnohem častěji je důvodem to, že se ona firma řítí ke krachu.

Samozřejmě, v takovém případě je mnohem levnější, než byste čekali. Avšak na druhou stranu do ní budete muset hodně investovat, pokud ji budete chtít zachránit. Jistě, získáte s ní i již zavedenou značku a s ní i určitý počet zákazníků, ale také dluhy a také budovy a zařízení, které nemusí být již v nejlepším stavu.

Zde je dobré nepřeceňovat své podnikatelské schopnosti. Pokud s ní začínáme, je mnohem lepší jít do levnější a bezpečnější varianty. V případě neúspěchu pak totiž o tolik nepřijdete.