Pomůcky na přenášení

Proč notesy, jak se jim lidově říká, vytlačují stolní obludy je jasné. Ten hlavní důvod je jejich snadná přenositelnost. Není třeba cloudů ani přenášení práce na nějaké médium. Prostě to vše máme v notebooku a stále po ruce. Kus práce tak uděláme i na cestách. Nebo si můžeme také užít trochu zábavy. Někdo poslouchá hudbu, jiný zase hledí na nějaký film, dle jeho gusta.  

Většina lidí volí notes dle velikosti displeje. Ty největší se však hůře přenášejí a na ty nejmenší se zase špatně kouká. Proto je dobré vědět již dopředu jak bude notebook používán a vybírat podle toho.  

taška na notes

Přenášení notebooku je pak kapitola sama pro sebe. Já všeobecně doporučuji zakoupit tašku k tomu určenou. Nestojí majlant, pokud ovšem nechcete, aby měla zlaté uši a byla zdobena brilianty. Normální tašku pořídíte do pěti set korun, ale většinou za tři stovky. Někteří prodejci ji pak nabízejí zadarmo při koupi nového notesu.  

Tyto tašky jsou většinou dobře vypolstrovány, mají vevnitř různé přihrádky a úchyty, které se dají skvěle využít.  

batoh na notes

Do úchytu nastrkáte kabely dle potřeby, do kapsiček dáte myš, pokud ji tedy vůbec použijete a spoustu dalších věcí. Místo na nabíječku je pak samozřejmostí. Do malých oček dáte psací potřeby, do dalších kapes třeba doklady, nebo svačinu. Máte tak vše po ruce a netřeba prohledávat další zavazadla.  

Kdo nemá rád věci v ruce a přes rameno, tedy právě ony tašky, může si pořídit apartní batůžek, který má v sobě skoro totéž, co taška. Notebook v něm dobře sedí a nehrozí mu nějaké nebezpečí z otřesů. Leda byste jej hodili pod vlak, potom ovšem dojde úhony jak batoh, tak i notes.  

Totéž se ovšem může stát, když jej přenášíte v igelitové reklamní tašce. Když už tedy musíte a nemáte jinou možnost, obalte notes čímkoli měkkým, nebo do této tašky nacpěte molitan.  

Pamatujte, že váš přístroj je citlivá věcička a nějak s ní třískat jí rozhodně neprospěje.