Kdy je nejlepší si koupit hru, po které toužíme

Pokud jste se zamilovali do hraní videoher na jakémkoliv zařízení, jistě registrujete data, kdy různé hry mají vyjít a které by vás mohli zajímat. Sledujete různé informace, co hra bude obsahovat, jak se daří vývojářům a tak dále. Také se  díváte na sociální média lidí, kteří na hře pracují a vydávají záběry ze zákulisí. Pokud děláte alespoň jednu z těchto zmíněných činností, je dost pravděpodobné, že si hru budete chtít koupit v předprodeji, abyste ji mohli mít jako první.

 

monitor a herní myš

 

Jenže pozor! Vysvětlíme vám, proč byste to dělat rozhodně neměli. Alespoň v některých případech. Ukážeme si jeden příklad. Jistě víte, že před pár lety vyšla velmi očekávaná hra od jistého polského studia, které za sebou mělo už jiný úspěšný titul. Celý svět byl v obrovském očekávání. Troufneme si říci, že všichni byli až v moc velkém očekávání. Tak velkém, že požadavky lidí nedokázalo studio ani z poloviny naplnit. Lidé si brali dokonce i dovolenou na datum, kdy hra měla být vydána. Až tak moc se na ni svět těšil.

 

Bohužel hra byla vydána téměř nedodělaná, s několika otravnými chybami a příšerným gameplayem. Mnoho lidí si tuto hru koupilo právě v předprodeji, aby si ji mohli stáhnout hned v den, kdy vyjde.

 

Je lepší čekat nějaké ty týdny poté, co je hra vydána, aby jste se ujistili, že se v ní nenachází mnoho chyb, které by vám mohli pokazit požitek z hraní. Cena pravděpodobně za těch několik týdnů čekání klesne, takže nepřijdete o takovou částku. Je také možné, že několik týdnů po vydání bude mít hra různé aktualizace, které opraví chyby na které hráči přišli.

 

klávesnice

 

Je samozřejmě vaše věc, co se svými penězi uděláte. Jenom se vám snažíme poradit, v jaký čas je nejlepší si hru koupit. Je lepší si chvíli počkat, nechat komunitu, aby si hru prošla a řekla svůj názor, než bezhlavě platit za něco, co ani nevíte jak bude reálně vypadat.