Kdo má bazén, má štěstí

Lidé, kteří neznají realitu, se mi nejednou diví, jak je možné, že v červenci a srpnu vcelku pravidelné létám do Jižní Afriky, ale tam obvykle ani jednou nevlezu do bazénu. Nechápou, jak to tam můžu bez takového koupání se vydržet, když i oni tady v Evropě vesměs tonou v potu. Nedochází jim, že v době našeho léta mají na jižní polokouli zimu, a i když není africká zima v žádném případě srovnatelná se zimou naší, na koupání to tam většinou není.

balónky v bazénu

Ale titíž lidé velice dobře chápou, proč potom po návratu obvykle nevylezu z bazénu, dokud nejsem pomalu rozpuštěný. Protože ví, co to je horko, a jestli jim něco nedochází, je to jedině to, že je to pro mě ještě horší kvůli návratu ze zmíněných chladných míst bezprostředně do našich letních veder. Kdy je horko obzvlášť trýznivé.

Zkrátka a dobře patří horko a bazén k sobě. A tak není nic divného na tom, že lidé, kteří mají tu možnost, nějaký bazén vlastní. Aby se mohli osvěžit, kdykoliv si to tito jenom umanou. A pokud už žádný bazén nemají, pak po něm uprostřed léta aspoň touží. Protože ti, kdo mají třeba venkovní bazény zapuštěné ve své zahradě, nechodí s jazykem na vestě, jak se říká, netrpí vedrem a dusnem, ale vedou daleko spokojenější život. Do doby, než se zase ochladí.

vodní hladina

A když někdo nemá podobný bazén a jenom závistivě pokukuje po sousedovi, který ho má? Pak dotyčný závidí vlastně úplně zbytečně. Protože kdyby chtěl, může mít svoji vlastní podobnou vodní nádrž také. A také se v ní může osvěžovat dle libosti. Protože dnes už u nás máme dost prodejců bazénů a dodavatelů všeho, co k těmto náleží, a tak nejsme odkázaní ani na veřejné pláže, ani na utrpení ve vedru. Každý se u nás může koupat dle libosti ve svém bazénu, a stačí mu k tomu vlastně jenom místo, kam by si ho umístil, a peníze na jeho koupi. Jež nemusí být nijak závratné.