Kam si nechat přistavit mobilní dřevostavbu

Nespornou výhodou mobilních domů je mobilita, což už vyplývá z jejich názvu. V zásadě to může být i tak, že pokud se rozhodnete změnit působiště, svůj pozemek prodat nebo vyměnit za jiný, nebývá to problém. Pouze u celoročně obyvatelných objektů počítejte s vyšší hmotností a tehdy bude také nutné zajistit přepravu na speciálním návěsu. Přeprava mobilních domů však nebývá problematická, zejména pokud je k objektu přímý přístup přes autojeřáb, a má-li vůz s návěsem kde bezpečně zaparkovat.

údolí Berounky

Kam s mobilním domem

Máte-li mobilní dům přistavený na váš pozemek, který není zrovna podle vašich představ, a někomu jinému by vyhovoval, můžete začít hledat pozemek vhodnější. Takových lokalit k pobytu je celá řada o občas se v nabídce pozemků objeví skutečný skvost. Nebývá to ale pozemek stavební, ostatně, takový k přistavení mobilní dřevostavby ani nepotřebujete, vy vystačíte s docela „obyčejným“ pozemkem rekreačním. Z inženýrských sítí je zapotřebí pouze elektřina, i když ani to není úplně nutné, pokud sázíte na fotovoltaiku a bateriové články. Ze všeho nejdůležitější je pocit, jaký z místa máte. Zda je tam pěkný výhled, zda je možné obstarat vlastní zdroj pitné vody (studnu) a zda se nejedná o pozemek v povodňové oblasti anebo v blízkosti stožárů vysokého napětí (kvůli elektrosmogu).

krásný pozemek

Některé velmi atraktivní lokality bývají skryté

Pokud hledáte vhodný pozemek, nesázejte na běžné reklamní nabídky lokalit, vhodných k bydlení, ty bývají předražené, a co se týče atraktivity, to není „nic moc“. Zkuste se orientovat na místa podél řek, například v blízkosti toku Sázavy, Otavy, Lužnice, Vltavy a Berounky. Zvláště Berounka ukrývá mnoho krásných míst, kde je klid, minimální osídlení, a kde se snadno vyhnete stresu. Doporučit vám můžeme např. okolí Křivoklátu, Zbečna, Nezabudic, Zvíkovce, Skryj a Liblína.