Ještě se nepereme

Lidi se u nás mají různě. Někdo se má tady v Česku líp a někdo zase hůř. A někdo taky přímo skvěle a někdo mizerně. A tak se často neshodneme, když se spolu o něčem bavíme. Naše společnost je tedy rozdělená na skupiny lidí, kteří si navzájem rozumí, ale s ostatními skupinami nenalézají společnou řeč. Když dneska slyšíme lidi, co slyšíme? Někdo říká, že bude volit ANO, že to udělalo něco pro lidi, když pro ně nikdo jiný nehnul ani prstem. A jiný říká, že zrovna ANO volit nebude, že to neudělalo pro lidi nic, zato proti lidem hodně. Že zavřelo podniky, připravilo lidi o práci a pak je korumpovalo státními dávkami a zruinovalo stát.

naše společnost

Někdo říká, že bude volit třeba ODS. Že to je jediná síla, která proti ANO dokáže uspět a která je jiná. A někdo zase říká, že je ODS strana mafiánů a když ji necháme vládnout s pětikoalicí, pomřeme hlady.

Někdo bude volit třeba komunisty. Vždyť za nich se měli všichni stejně, za nich jsme neměli ani žebráky, ani nezaměstnané, chodilo se dřív do důchodu a byli jsme soběstační. A další komunisty proklínají, s tím, že za nich byli všichni žebráci a navíc otroci režimu, a že jsme za nich měli sotva poloprázdné obchody a mizérii.

Pro někoho je hybnou silou pokroku SPD, a pro jiného je to banda extrémistů a sluhů Kremlu.

lidi jako loutky

Někdo bude volit pochybné politické slepence, které sotva dokážou uspět, v naději na změnu, jiný jimi opovrhuje jako někým, kdo vznikl účelově a nevydrží.

A když už jsme u voleb, jsou tu lidi, co chtějí za prezidenta každou chvíli někoho jiného. A pro a proti se taky vždycky najdou argumenty. Které naši společnost rozdělují. Do povolební doby. Kdy zase zjistíme, že se toho spousta nesplnila a zase budeme jednotnější. A budeme jednotně nadávat na to, co jsme si tu zvolili. Až do dalších voleb, kdy se naši lidi zase dočasně rozkmotří. A tak pořád dokolečka.