Jak se obléci na hory?

Takovou dovolenou v horách opravdu není radno podceňovat. Vyžaduje poněkud více příprav než letní dovolená, ale milovníky hor, zimního počasí a zimních sportů žádná příprava neodradí od toho, aby si svoji dovolenou užili naplno. Pobyt v horách není radno podceňovat nejen co se týká vašeho oblečení, ale i ostatních věcí. Hory https://www.chorvatsko.cz/obec/hory.html jsou zrádné a pro neznalého člověka mohou být i nebezpečné. Vždy u sebe noste mobilní telefon. Ujistěte se, že máte plnou baterii, než vyrazíte do přírody. Dále se vám bude hodit lékárnička, jídlo, pití, baterka a mapa. Před výletem v horách si důkladně naplánujte, kudy půjdete a prozkoumejte terén alespoň podle mapy. Pak budete mít menší šanci, že vás terén překvapí svou nepřístupností.

hory

Co se oblečení týče, hodně záleží na tom, jaké aktivitě se hodláte věnovat. Jinak se oblečete na běžky, jinak na lyžování a jinak na klidnou procházku horským okolím. Každopádně nezapomeňte na kvalitní termo prádlo. Poté na sebe navlékněte vrstvy oblečení, které vás budou hřát, což může být svetr, mikina, teplé kalhoty a podobně. Poslední vrstva by měla tvořit vrstvu z nepromokavých materiálů. V zimním počasí se vám oblečení snadno zmáčí, stačí jen, aby začalo sněžit. Proto je důležité nepromokavá vrstva oblečení, která udrží v suchu vás i ostatní vrstvy, které máte na sobě. Být v promočeném oblečení v zimním prostředí hor opravdu není dobrý nápad a mohli byste skončit přinejlepším s pořádným nachlazením. Pro jistotu si přidejte ke svým věcem i jednu náhradní vrstvu oblečení, nejlépe v nepromokavém sáčku, abyste měli jistotu, že zůstane suchá.

zima

Hledáte vhodné vybavení na horské procházky? Oblečení Didriksons https://www.c-store.cz/DIDRIKSONS1913-c134_0_1.htm nabízí švédskou módu vhodnou i do velkých mrazů. Toto oblečení je navíc skvělé pro vaše děti, jelikož stačí vypárat jediný šev, a rázem máte oblečení o velikost větší. Takže oblečení poroste společně s vašimi dětmi.