Gwendolyn Grahamová – oběti si vybírala podle iniciálů

Gwendolyn Grahamová se narodila v roce 1964. Vystudovala zdravotnickou školu a poté se rozhodla dělat pečovatelku v domě pro seniory. Tam se seznámila s o rok starší Catherine Woodovou. Obě ženy v sobě posléze našly zalíbení i v jiné rovině, než jen pouze nadřízená a podřízená. Navázaly spolu milenecký vztah a začaly tvořit pár, i když se jim to dařilo dlouhou dobu skrývat před všemi ostatními zaměstnanci pečovatelského domu.

nemocnice

V roce 1987 začaly ženy poprvé vraždit. Catherine později tvrdila, že to bylo proto, aby upevnily svůj partnerský vztah. Věřily, že je vzájemné tajemství více spojí a že se od sebe už nikdy neodloučí. A tak si vybraly první oběť. Začaly pátrat v okruhu svých známých. Ženu pozvaly do svého bytu, kde jí však místo kávy začaly škrtit a mučit. Během toho ženy zažívaly sexuální vzrušení a také měly i hned po dokonaném činu několikahodinový sex. Začaly se ale obávat, že by takový výběr obětí mohl brzy prozradit, kdo za vraždami stojí. A tak si začaly vybírat oběti v pečovatelském domě, kde obě pracovaly.

Vybíraly si bezmocné ženy, které trpěly psychickými nemocemi. Především Alzheimerovou nemocí. Několik z nich již ztratilo i schopnost řeči a nebyly schopné se Gwendolyn nijak bránit. Oběti vybíraly podle toho, aby jejich iniciály byly tvořeny písmeny, která jsou ve slově murder, tedy česky vražda. Vraždila vždy Gwendolyn, zatímco Catherine hlídala. Ženy vždy udusila. 

kapačka

Když chtěla po Catherine, aby se taky zapojila do samotných vražd, ta odmítla. Gwendolyn si později našla novou přítelkyni a odstěhovala se z města. Začala pracovat v jiném zdravotnickém zařízení, kde se věnovala péči o kojence. Catherine se svěřila svému bývalému manželovi, co s Gwendolyn udělaly. Ten vše řekl policii. Catherine s nimi spolupracovala, protože doufala v nižší trest. To se jí podařilo. Byla odsouzena k pobytu ve vězení a v roce 2005 byla propuštěna. Gwendolyn vinu celé vyšetřování popírala, ale byla odsouzena na doživotí. V současné době je stále naživu a odpykává si svůj trest v ženské věznici v Michiganu.