Dopřejte si to nejlepší!

Upřímná sebeláska se totiž pozná nejen podle toho, jak pečujete o svůj zevnějšek, ale i podle toho, jak kvalitně vyživujete svoje tělo. Kvalitní oblečení, kosmetika, cvičení a wellness procedury vám sice zjistí mladistvý a atraktivní vzhled, ovšem vnitřní pocit ve vašem těle může být úplně jiný. Přidejte ke vší té péči i s láskou připravované, nutričně bohaté a vyvážené jídlo, a uvidíte ty zázraky.

salát, olivy, olivový olej

Jak takové jídlo vypadá? Ve školách se to bohužel neučí, i když je to klíčová znalost pro spokojený život. Pojďme se společně podívat, jaké základní stavební kameny by měly mít místo ve vašem jídelníčku:

Sacharidy

Základní zdroj vaší energie. Ovšem pozor! Nejde o jednoduché cukry a bílé pečivo, vybírat musíte pečlivě. Celozrnné výrobky, netradiční obiloviny, rýže nebo brambory, to je základ. Doplňte ho sezónním ovocem v rozumném množství a je to. Sacharidy by měly tvořit energetický základ vašeho jídelníčku, pokud nemáte zdravotní omezení.

Bílkoviny

Krmivo pro vaše svaly. Ideálním zdrojem bílkovin jsou vejce, maso a mléčné výrobky, tedy živočišné produkty. Pokud dáváte přednost rostlinným variantám, vsaďte na luštěniny, tofu nebo seitan. Samozřejmě ideální je kombinovat všechny zdroje. Vaše tělo potřebuje různé zdroje a kombinace aminokyselin, aby mohlo budovat funkční svalstvo.

Tuky

Ano, čtete správně. Kvalitní tuky také mají své místo ve vašem jídelníčku. Vhodné jsou ořechy a za studena lisované oleje, třeba extra panenský olivový olej, to je hotový elixír mládí. Nejlepší na něm je, že k nám neputuje přes polovinu planety, jako například avokáda, ale jeho výroba probíhá v blízkých evropských zemích.

lahvička s olivovým olejem

A samozřejmě nesmíte opomenout dostatek sezónní zeleniny a ovoce, které by měly být součástí každého jídla. Jsou totiž zdrojem vlákniny a vitamínů. Pamatujte na to, že všechny potřebné látky je nejlepší tělu poskytovat v přirozené formě, místo preparátů a náhražek. Opravdové jídlo je láska, láska k životu a vlastnímu tělu.