Domky, za které moc nedáte

Koupě bytu je u nás zdlouhavá, a hlavně drahá záležitost. Obytné nemovitosti v českých zemích patří obecně mezi ty nejdražší investice, a nejen u nás. Byty se prostě nerozdávají nikde, avšak skoro nikde nejsou ani tak drahé. V Evropě nám v tomto ohledu patří první nelichotivé místo. I proto má stále větší počet našinců problém najít si bydlení, na které by měli peníze. Velká část těchto lidí je pak nucena žít zaser v nájmu, což není příliš ekonomické, nicméně mnoho jiných možností není.

bydlení

Mnoho jich skutečně není, avšak nějaké přeci jen jsou. Existují i levné variace bydlení, které jsou překvapivě i poměrně komfortní. Řeč je hlavně o mobilheimu poslední generace, což je obydlí, o kterém skutečně stojí za to alespoň přemýšlet.

Cihly a mince

Vlastní pozemek

Stejně jako u klasické domku, tak i v případě mobilních varianty je potřeba mít vlastní pozemek. V tomto případě je však výhodě na straně mobilních domků, jelikož ty nepotřebují stavební parcelu. Stačí mít jen na pozemku připojení k elektřině, respektive k plynu. Velkou přidanou hodnotou obydlí na kolech je i vnitřní vybavení. To je na vysoké úrovni i v levnějších modelech, natož pak v těch nejlepších, co jsou běžně k dostání. Vybavení se většinou započítává do ceny, i když dost záleží na prodejci. Každý, kdo si vybere tento druh bydlení, tudíž nebude muset dokupovat do interiéru prakticky vůbec nic. Součástí těchto obydlí totiž není pouze nábytek, ale rovněž i celá řada užitečných elektrospotřebičů. Nejlepší modely pak mají ve své výbavě i televizi.

Příjemné pro podnikání

Domky jsou vhodné i k podnikání. Už na první pohled je asi jasné, že nic velkého se v nich odehrávat nemůže, nicméně kdo si chce otevřít stánek s rychlým občerstvením, případně s upomínkovými předměty, ten ví, jaké si k tomuto účelu pořídit prostory. V tomto případě dokonce není nutné sahat po tom nejlepším na trhu. Bohatě postačí levnější verze.