Vliv světla na naše oči

V dnešní době je na náš zrak vyvíjen čím dál tím větší tlak a není divu, jelikož se čím dál tím víc využívá pro práci, ale i volný čas elektronických přístrojů. Hodiny trávíme díváním se do monitorů a díky tomu se stále více projevuje krátkozrakost. Dokonce hrozí, že čísla nemocných budou stále stoupat. Samozřejmě důsledkem zvyšujícímu se tlaku na naše oči. Měli bychom si uvědomit, že kvalita a barva osvětlení mají podstatný vliv na náš zdravý zrak, ale je také pravdou že světlo samo o sobě ovlivňuje celkově náš zdravotní stav společně s naší psychickou stránkou. Dokonce má velký vliv na naši výkonnost a efektivnost při práci.

světla

Všechno se dá změnit

Statistiky jsou jedna věc a realita, jak k nim budeme přistupovat, je zase ta druhá. Pro své oči můžeme udělat víc, než si myslíme. Můžeme jim poskytnout komfort, vybrat si vhodné osvětlení do svých místností. Ovšem na trhu se objevuje mnoho různých svítidel a pro obyčejné uživatele je mnohdy složité se v daných žárovkách vyznat. Vybrat si lze podle potřeb, LED žárovky Praha svým odborným poradenstvím rádi pomohou při výběru vhodného typu.

  • Teplé světlo – pokud bude svojí hodnotou nižší, než 3 300 K je naprosto ideální pro navození relaxační atmosféry, k odpočinku a k pocitu zklidnění celého organismu. Takové světlo bude vhodné do ložnice nebo nějakých odpočinkových zón.
  • Studené světlo – je vyšších hodnot a je skvělým pomocníkem při práci, stimuluje smysly a také podporuje dokonale soustředění. Takové světlo je ideální do pracovny, kuchyně, dílen nebo k psacímu stolu.

osvětlení

Nebezpečí číhá ve špatné volbě

Přímým nebezpečím pro zrak je nejen špatná volba barvy světla a hodnot svítivosti žárovky. Bohužel i problikávající světla jsou hrozbou. Pokud nám začne světlo problikávat a my jsme schopní to zaregistrovat, tak většinou vcelku přirozeně vyměníme žárovku za novou, jelikož nám to vadí. Existují ale i nehomologované produkty, které neprojdou kvalitní kontrolou a svým vyzařováním nám v podstatě škodí. Proto je vždy doporučené zakupovat kvalitní výrobky od profesionálních výrobců, kteří nám zaručí komfortní produkty šetrné našemu zdraví.